Vi använder cookies för att förbättra användbarheten på vår webbplats och göra våra online-tjänster mer relevanta för dig. Genom att fortsätta surfa på vår webbplats godkänner du vårt användande av cookies.

Kontakt

Alla
Grundskola
Förskola
Köket
Administration
Grundskola / Personal Skola och Fritidshem
Namn Kontakt1 Kontakt2 Område
Cecilia Andersson cecilia.andersson@angdalaskolor.se Förskoleklass
Lisa Toft 040-678 33 82 lisa.toft@angdalaskolor.se Förskoleklass
Cecilia Bivesand 040-678 33 82 cecilia.bivesand@angdalaskolor.se Förskoleklass
Helena Hallberg 040-678 33 82 helena.hallberg@angdalaskolor.se Förskoleklass
Camilla Almér 040-678 33 82 camilla.almer@angdalaskolor.se Åk 1
Paula Vallenback 040-6783387 paula.vallenback@angdalaskolor.se Åk 1
Sandra Rydén 040-678 33 83 sandra.ryden@angdalaskolor.se Åk 1
Peter Wenell 040-678 33 82 peter.wenell@angdalaskolor.se Åk 2
Emma Rantzén 040-678 33 82 emma.rantzen@angdalaskolor.se Matteresurs F-3
Linda Messing Åk 2
Sofia Wallin 040-678 33 82 sofia.wallin@angdalaskolor.se Åk 3
Jenny Malmhagen 040-678 33 82 jenny.malmhagen@angdalaskolor.se Åk 3
Caroline Engström Roberts 040-678 33 82 caroline.engstrom-roberts@angdalaskolor.se Åk 3
Ingela Ekelund 040-678 33 83 ingela.ekelund@angdalaskolor.se Åk 4
Bodil Wernquist 040-678 33 83 bodil.wernquist@angdalaskolor.se Åk 4
Pelle Bohm 040-678 33 83 pelle.bohm@angdalaskolor.se Åk 4 och Trä/Metallslöjd
Marie Freij 040-678 33 70 marie.freij@angdalaskolor.se Åk 4 och Textilslöjd
Emma Molin 040-678 33 83 emma.molin@angdalaskolor.se Åk 5
Helena Kondrup Nord 040-678 33 83 helena.kondrup-nord@angdalaskolor.se Åk 5
Pernilla Bohm 040-678 33 70 pernilla.bohm@angdalaskolor.se Åk 5 och Hemkunskap/Engelska
Sara Granquist 040-678 33 83 sara.granquist@angdalaskolor.se Åk 6
Marita Svärd 040-678 33 83 marita.svard@angdalaskolor.se Åk 6
Mattias Andersson 040-678 33 83 mattias.andersson@angdalaskolor.se Åk 6 och idrott
Jesper Ekenberg 040 - 459171 jesper.ekenberg@angdalaskolor.se Åk 7 och NO/Matematik
Lina Andersson 040 - 678 33 70 lina.andersson@angdalaskolor.se Åk 7 och Engelska
Robin Persson 040 - 678 33 70 robin.persson@angdalaskolor.se Åk 7 och Engelska/SO
Björn Carlsson 040 - 459171 bjorn.carlsson@angdalaskolor.se Åk 8 och NO/Matematik
Anette Ranebro-Terman 040-678 33 79 anette.ranebro-terman@angdalaskolor.se Åk 8 och Franska/Svenska
Louise Cederquist 040-678 33 79 louise.cederquist@angdalaskolor.se Åk 8 och Spanska/Svenska
Belen Palm 040-678 33 70 belen.palm@angdalaskolor.se Åk 8 och Spanska
Jonas Terman 040 - 459171 jonas.terman@angdalaskolor.se Åk 9 och NO/Matematik
Friedegard Nihlén 070-8667841 friedegard.nihlen@angdalaskolor.se ÅK 9 och Tyska
Petra Popper 040-678 33 70 petra.popper@angdalaskolor.se Åk 9 och Engelska
Sebastian Nilsson 040 - 459171 Sebastian.Nilsson@angdalaskolor.se Idrott
Henrik Henriksson 040-678 33 83 henrik.henriksson@angdalaskolor.se Musik
Susanne Wihlborg 040-678 33 83 suzanne.wihlborg@angdalaskolor.se Elevassistent
Robin Ramberg 040-678 33 70 robin.ramberg@angdalaskolor.se SO
Dennis Ekelund dennis.ekelund@angdalaskolor.se Bild och IKT
Eva Holmberg 040-678 33 77 eva.holmberg@angdalaskolor.se Lillfritids
Ann Jeppsson 040-678 33 77 ann.jeppsson@angdalaskolor.se Mellanfritids
Hedwig Tornheden 040-678 33 77 hedwig.tornheden@angdalaskolor.se Idrott och Mellanfritids
Jenny Sjölander 040-678 33 77 jenny.sjolander@angdalaskolor.se Musik och Mellanfritids
Sara Rosenquist 040-678 33 84 sara.rosenquist@angdalaskolor.se Storfritids
Ola Nilsson 040-678 33 84 ola.nilsson@angdalaskolor.se Storfritids
George Doggart 040-678 33 84 george.doggart@angdalaskolor.se Storfritids
Alexander Noureddineson 040-678 33 84 alexander.noureddineson@angdalaskolor.se Fritids, Storfritids
Mats Mårtensson 040-678 33 84 mats.martensson@angdalaskolor.se Storfritids
Christine Berglund 040-678 33 84 christine.berglund@angdalaskolor.se Bild åk 3-6 och Storfritids
Johan Larsson Fritids
Katarina Magnusson Fritids
Förskola / Personal Förskola
Namn Kontakt1 Kontakt2 Område
Frida Holmberg 040-678 33 74 manen@angdalaskolor.se Solen
Eva Wiking 040-678 33 74 manen@angdalaskolor.se Månen
Therese Mattsson 040-678 33 74 manen@angdalaskolor.se Månen
Julia Persson 040-678 33 76 solen@angdalaskolor.se Solen
Karin Nilsson 040-678 33 76 solen@angdalaskolor.se Solen
Jeanette de Hooge 040-678 33 72 galaxen@angdalaskolor.se Galaxen
Helen Andersson 040-678 33 72 galaxen@angdalaskolor.se Galaxen
Ingbritt Stand 040-678 33 74 planeten@angdalaskolor.se Planeten
Carina Lindström Folker 040-678 33 74 planeten@angdalaskolor.se Planeten
Christina Hogstadius 040-678 33 74 planeten@angdalaskolor.se Planeten
Jenny Holmström 040-678 33 76 stjarnan@angdalaskolor.se Stjärnan
Linda Hylén 040-678 33 72 stjarnan@angdalaskolor.se Jorden
Lotta Svensson (föräldraledig) 040-678 33 76 stjarnan@angdalaskolor.se Stjärnan
Karolin Larsson 040-678 33 76 stjarnan@angdalaskolor.se Stjärnan
Ellen Kristensson 040-678 33 76 stjarnan@angdalaskolor.se Stjärnan
Linda Järvborn Resurspersonal
Sara Berggren 040-678 33 74 manen@angdalaskolor.se Resurspersonal
Marika Egle Resurspersonal (vik)
Lena Holmgren Resurspersonal
Köket / Personal Köket
Namn Kontakt1 Kontakt2 Område
Mantas Sliazas 040-678 33 88 koket.forskola@angdalaskolor.se Köket, Förskolan
Jeanette Olsson 040-678 33 78 koket.skola@angdalaskolor.se Köket, Skolan
Sandra Sliaze 040-678 33 78 koket.skola@angdalaskolor.se Köket, Skolan
Gisela Andersson 040-678 33 78 koket.skola@angdalaskolor.se Köket, Skolan
Administration / Personal
Namn Kontakt1 Kontakt2 Område
Robert Rydén 040-678 33 89 robert.ryden@angdalaskolor.se Rektor och VD
Paul Holm 040-678 33 73 paul.holm@angdalaskolor.se Biträdande rektor
Anna Aspelund 0708-193985 anna.aspelund@angdalaskolor.se Specialpedagog
Paula Vallenback 040-6783387 paula.vallenback@angdalaskolor.se Administrativ chef
Henrik Nillund 0708-193985 henrik.nillund@angdalaskolor.se Speciallärare
Alex Nikolaidis 0708-193985 alex.nikolaidis@angdalaskolor.se Specialpedagog
Dawn Brushammar dawn.brushammar@angdalaskolor.se Bibliotekarie
Christer Wollin 040-678 33 86 christer.wollin@angdalaskolor.se Vaktmästare
Jenny Mauno 040-459172 jenny.mauno@angdalaskolor.se Kurator
Sofie Enander 040-6354229 Sofie.Enander@vellinge.se Studie och yrkesvägledare
Åsa Åbjörnsson 040-459172 asa.abjornsson@angdalaskolor.se Skolpsykolog
Annika Bramsved Jönsson 040-678 33 80 annika.bramsved-jonsson@angdalaskolor.se Skolsköterska
Personal Skola och Fritidshem
Namn Kontakt1 Kontakt2 Område
Cecilia Andersson cecilia.andersson@angdalaskolor.se Förskoleklass
Lisa Toft 040-678 33 82 lisa.toft@angdalaskolor.se Förskoleklass
Cecilia Bivesand 040-678 33 82 cecilia.bivesand@angdalaskolor.se Förskoleklass
Helena Hallberg 040-678 33 82 helena.hallberg@angdalaskolor.se Förskoleklass
Camilla Almér 040-678 33 82 camilla.almer@angdalaskolor.se Åk 1
Paula Vallenback 040-6783387 paula.vallenback@angdalaskolor.se Åk 1
Sandra Rydén 040-678 33 83 sandra.ryden@angdalaskolor.se Åk 1
Peter Wenell 040-678 33 82 peter.wenell@angdalaskolor.se Åk 2
Emma Rantzén 040-678 33 82 emma.rantzen@angdalaskolor.se Matteresurs F-3
Linda Messing Åk 2
Sofia Wallin 040-678 33 82 sofia.wallin@angdalaskolor.se Åk 3
Jenny Malmhagen 040-678 33 82 jenny.malmhagen@angdalaskolor.se Åk 3
Caroline Engström Roberts 040-678 33 82 caroline.engstrom-roberts@angdalaskolor.se Åk 3
Ingela Ekelund 040-678 33 83 ingela.ekelund@angdalaskolor.se Åk 4
Bodil Wernquist 040-678 33 83 bodil.wernquist@angdalaskolor.se Åk 4
Pelle Bohm 040-678 33 83 pelle.bohm@angdalaskolor.se Åk 4 och Trä/Metallslöjd
Marie Freij 040-678 33 70 marie.freij@angdalaskolor.se Åk 4 och Textilslöjd
Emma Molin 040-678 33 83 emma.molin@angdalaskolor.se Åk 5
Helena Kondrup Nord 040-678 33 83 helena.kondrup-nord@angdalaskolor.se Åk 5
Pernilla Bohm 040-678 33 70 pernilla.bohm@angdalaskolor.se Åk 5 och Hemkunskap/Engelska
Sara Granquist 040-678 33 83 sara.granquist@angdalaskolor.se Åk 6
Marita Svärd 040-678 33 83 marita.svard@angdalaskolor.se Åk 6
Mattias Andersson 040-678 33 83 mattias.andersson@angdalaskolor.se Åk 6 och idrott
Jesper Ekenberg 040 - 459171 jesper.ekenberg@angdalaskolor.se Åk 7 och NO/Matematik
Lina Andersson 040 - 678 33 70 lina.andersson@angdalaskolor.se Åk 7 och Engelska
Robin Persson 040 - 678 33 70 robin.persson@angdalaskolor.se Åk 7 och Engelska/SO
Björn Carlsson 040 - 459171 bjorn.carlsson@angdalaskolor.se Åk 8 och NO/Matematik
Anette Ranebro-Terman 040-678 33 79 anette.ranebro-terman@angdalaskolor.se Åk 8 och Franska/Svenska
Louise Cederquist 040-678 33 79 louise.cederquist@angdalaskolor.se Åk 8 och Spanska/Svenska
Belen Palm 040-678 33 70 belen.palm@angdalaskolor.se Åk 8 och Spanska
Jonas Terman 040 - 459171 jonas.terman@angdalaskolor.se Åk 9 och NO/Matematik
Friedegard Nihlén 070-8667841 friedegard.nihlen@angdalaskolor.se ÅK 9 och Tyska
Petra Popper 040-678 33 70 petra.popper@angdalaskolor.se Åk 9 och Engelska
Sebastian Nilsson 040 - 459171 Sebastian.Nilsson@angdalaskolor.se Idrott
Henrik Henriksson 040-678 33 83 henrik.henriksson@angdalaskolor.se Musik
Susanne Wihlborg 040-678 33 83 suzanne.wihlborg@angdalaskolor.se Elevassistent
Robin Ramberg 040-678 33 70 robin.ramberg@angdalaskolor.se SO
Dennis Ekelund dennis.ekelund@angdalaskolor.se Bild och IKT
Eva Holmberg 040-678 33 77 eva.holmberg@angdalaskolor.se Lillfritids
Ann Jeppsson 040-678 33 77 ann.jeppsson@angdalaskolor.se Mellanfritids
Hedwig Tornheden 040-678 33 77 hedwig.tornheden@angdalaskolor.se Idrott och Mellanfritids
Jenny Sjölander 040-678 33 77 jenny.sjolander@angdalaskolor.se Musik och Mellanfritids
Sara Rosenquist 040-678 33 84 sara.rosenquist@angdalaskolor.se Storfritids
Ola Nilsson 040-678 33 84 ola.nilsson@angdalaskolor.se Storfritids
George Doggart 040-678 33 84 george.doggart@angdalaskolor.se Storfritids
Alexander Noureddineson 040-678 33 84 alexander.noureddineson@angdalaskolor.se Fritids, Storfritids
Mats Mårtensson 040-678 33 84 mats.martensson@angdalaskolor.se Storfritids
Christine Berglund 040-678 33 84 christine.berglund@angdalaskolor.se Bild åk 3-6 och Storfritids
Johan Larsson Fritids
Katarina Magnusson Fritids
Personal Förskola
Namn Kontakt1 Kontakt2 Område
Frida Holmberg 040-678 33 74 manen@angdalaskolor.se Solen
Eva Wiking 040-678 33 74 manen@angdalaskolor.se Månen
Therese Mattsson 040-678 33 74 manen@angdalaskolor.se Månen
Julia Persson 040-678 33 76 solen@angdalaskolor.se Solen
Karin Nilsson 040-678 33 76 solen@angdalaskolor.se Solen
Jeanette de Hooge 040-678 33 72 galaxen@angdalaskolor.se Galaxen
Helen Andersson 040-678 33 72 galaxen@angdalaskolor.se Galaxen
Ingbritt Stand 040-678 33 74 planeten@angdalaskolor.se Planeten
Carina Lindström Folker 040-678 33 74 planeten@angdalaskolor.se Planeten
Christina Hogstadius 040-678 33 74 planeten@angdalaskolor.se Planeten
Jenny Holmström 040-678 33 76 stjarnan@angdalaskolor.se Stjärnan
Linda Hylén 040-678 33 72 stjarnan@angdalaskolor.se Jorden
Lotta Svensson (föräldraledig) 040-678 33 76 stjarnan@angdalaskolor.se Stjärnan
Karolin Larsson 040-678 33 76 stjarnan@angdalaskolor.se Stjärnan
Ellen Kristensson 040-678 33 76 stjarnan@angdalaskolor.se Stjärnan
Linda Järvborn Resurspersonal
Sara Berggren 040-678 33 74 manen@angdalaskolor.se Resurspersonal
Marika Egle Resurspersonal (vik)
Lena Holmgren Resurspersonal
Personal Köket
Namn Kontakt1 Kontakt2 Område
Mantas Sliazas 040-678 33 88 koket.forskola@angdalaskolor.se Köket, Förskolan
Jeanette Olsson 040-678 33 78 koket.skola@angdalaskolor.se Köket, Skolan
Sandra Sliaze 040-678 33 78 koket.skola@angdalaskolor.se Köket, Skolan
Gisela Andersson 040-678 33 78 koket.skola@angdalaskolor.se Köket, Skolan
Personal
Namn Kontakt1 Kontakt2 Område
Robert Rydén 040-678 33 89 robert.ryden@angdalaskolor.se Rektor och VD
Paul Holm 040-678 33 73 paul.holm@angdalaskolor.se Biträdande rektor
Anna Aspelund 0708-193985 anna.aspelund@angdalaskolor.se Specialpedagog
Paula Vallenback 040-6783387 paula.vallenback@angdalaskolor.se Administrativ chef
Henrik Nillund 0708-193985 henrik.nillund@angdalaskolor.se Speciallärare
Alex Nikolaidis 0708-193985 alex.nikolaidis@angdalaskolor.se Specialpedagog
Dawn Brushammar dawn.brushammar@angdalaskolor.se Bibliotekarie
Christer Wollin 040-678 33 86 christer.wollin@angdalaskolor.se Vaktmästare
Jenny Mauno 040-459172 jenny.mauno@angdalaskolor.se Kurator
Sofie Enander 040-6354229 Sofie.Enander@vellinge.se Studie och yrkesvägledare
Åsa Åbjörnsson 040-459172 asa.abjornsson@angdalaskolor.se Skolpsykolog
Annika Bramsved Jönsson 040-678 33 80 annika.bramsved-jonsson@angdalaskolor.se Skolsköterska