Vi använder cookies för att förbättra användbarheten på vår webbplats och göra våra online-tjänster mer relevanta för dig. Genom att fortsätta surfa på vår webbplats godkänner du vårt användande av cookies.

Kontakt

Alla
Grundskola
Förskola
Köket
Administration
Grundskola / Personal
Namn Kontakt1 Kontakt2 Område
Annika Remmhagen 040-678 33 82 annika.remmhagen@angdalaskolor.se Förskoleklass
Lisa Toft 040-678 33 82 lisa.toft@angdalaskolor.se Förskoleklass
Cecilia Andersson cecilia.andersson@angdalaskolor.se Förskoleklass
Monica Hansell Persson 040-678 33 82 monica.hansell-persson@angdalaskolor.se Förskoleklass
Marika Egle 040-678 33 82 marika.egle@angdalaskolor.se Vikarie Förskoleklass
Linda Nagel 040-678 33 82 linda.nagel@angdalaskolor.se Åk 1
Jenny Malmhagen 040-678 33 82 jenny.malmhagen@angdalaskolor.se åk 1
Camilla Almér 040-678 33 82 camilla.almer@angdalaskolor.se Åk 2
Paula Vallenback 040-678 33 82 paula.vallenback@angdalaskolor.se Åk 2
Ameli Hjertman 040-678 33 82 ameli.hjertman@angdalaskolor.se Åk 3
Christina Persson 040-678 33 82 christina.persson@angdalaskolor.se Åk 3
Emma Rantzén 040-678 33 82 emma.rantzen@angdalaskolor.se Matteresurs F-3
Maria Möllerström 040-678 33 82 maria.mollerstrom@angdalaskolor.se Elevassistent
Susanne Wihlborg 040-678 33 82 suzie.wihlborg@hotmail.com Elevassistent
Sara Granquist 040-678 33 83 sara.granquist@angdalaskolor.se Åk 4
Marita Svärd 040-678 33 83 marita.svard@angdalaskolor.se Åk 4
Ingela Ekelund 040-678 33 83 ingela.ekelund@angdalaskolor.se Åk 5
Bodil Wernquist 040-678 33 83 bodil.wernquist@angdalaskolor.se Åk 5
Pelle Bohm 040-678 33 83 pelle.bohm@angdalaskolor.se Åk 5 och Trä/Metallslöjd
Helena Kondrup Nord 040-678 33 83 helena.kondrup-nord@angdalaskolor.se Åk 6
Emma Molin 040-678 33 83 emma.molin@angdalaskolor.se Åk 6
Caroline Engström Roberts 040-678 33 83 caroline.engstrom-roberts@angdalaskolor.se Eng åk 4-6
Mattias Andersson 040-678 33 81 mattias.andersson@angdalaskolor.se Åk 6 och idrott
Pernilla Bohm 040-678 33 70 pernilla.bohm@angdalaskolor.se Åk 6 Hemkunskap och Engelska
Jesper Ekenberg 040-678 33 83 jesper.ekenberg@angdalaskolor.se Resurs åk 4-6 (föräldraledig)
Micke Larsén 040-678 33 83 micke@mickelarsen.se Musik F-3
Lina Andersson 040 - 678 33 70 lina.andersson@angdalaskolor.se Engelska (föräldraledig)
Stina Rasmusson 040-459171 stina.rasmusson@angdalaskolor.se NO och Matte mentor åk 7
Sebastian Nilsson 040 - 459171 Sebastian.Nilsson@angdalaskolor.se Idrott mentor åk 7
Jonas Terman 040 - 459171 jonas.terman@angdalaskolor.se NO och Matematik mentor åk 7
Friedegard Nihlén 040-459171 friedegard.nihlen@angdalaskolor.se Tyska Mentor åk 7
Maria Brookes 040 - 459171 Maria.Brookes@angdalaskolor.se Matematik
Petra Popper 040-678 33 70 petra.popper@angdalaskolor.se Engelska mentor åk 7
Jakob Järpvall 040-678 33 70 jakob.jarpvall@angdalaskolor.se Svenska mentor åk 8
Robin Ramberg 040-678 33 70 robin.ramberg@angdalaskolor.se SO och Mentor åk 8
Louise Cederquist 040-678 33 79 louise.cederquist@angdalaskolor.se Spanska och Svenska Mentor åk 9
Belen Palm 040-678 33 70 belen.palm@angdalaskolor.se Spanska och mentor åk 9
Christer Wahlqvist christer.dahlqvist@angdalaskolor.se Trä/Metalljslöjd Fredagar
Carin Lundgren 040-678 33 70 carin.lundgren@angdalaskolor.se Textilslöjd
Dennis Ekelund dennis.ekelund@angdalaskolor.se Bild och IKT
Petri Soikkeli 040-678 33 83 petri.soikkeli@angdalaskolor.se Musik
Anette Ranebro-Terman 040-678 33 79 anette.ranebro-terman@angdalaskolor.se Franska, Svenska och mentor åk 9
Sara Rosenquist 040-678 33 77 sara.rosenquist@angdalaskolor.se Mellanfritids
Ann Jeppsson 040-678 33 77 ann.jeppsson@angdalaskolor.se Mellanfritids
Eva Samnegård eva.samnegard@angdalaskolor.se Mellanfritids
Hedwig Tornheden 040-678 33 77 hedwig.tornheden@angdalaskolor.se Mellanfritids
Jenny Sjölander 040-678 33 77 jenny.sjolander@angdalaskolor.se Mellanfritids
Ola Nilsson 040-678 33 77 ola.nilsson@angdalaskolor.se Elevassistent, Storfritids
George Doggart 040-678 33 84 george.doggart@angdalaskolor.se Storfritids
Monica Andersson 040-678 33 84 monica.andersson@angdalaskolor.se Bild 1-5 och Storfritids
Eva Holmberg 040-678 33 84 eva.holmberg@angdalaskolor.se Storfritids
Alexander Noureddineson 040-678 33 84 alexander.noureddineson@angdalaskolor.se Storfritids, elevassistent
Gunilla Stenström 040-6783377 gunilla.dahlgren@angdalaskolor.se Mellanfritids, elevassistent
Förskola / Personal
Namn Kontakt1 Kontakt2 Område
Anki Hansson 040-678 33 76 manen@angdalaskolor.se Månen
Eva Wiking 040-678 33 76 manen@angdalaskolor.se Månen
Therese Mattsson 040-678 33 76 manen@angdalaskolor.se Månen
Susan Nilsson 040-678 33 76 solen@angdalaskolor.se Solen
Karolin Larsson 040-678 33 76 solen@angdalaskolor.se Solen
Karin Nilsson 040-678 33 76 solen@angdalaskolor.se Solen
Jeanette de Hooge 040-678 33 74 galaxen@angdalaskolor.se Galaxen
Ingrid Nilsson Tilly 040-678 33 74 galaxen@angdalaskolor.se Galaxen
Helen Andersson 040-678 33 74 galaxen@angdalaskolor.se Galaxen
Ingbritt Stand 040-678 33 74 planeten@angdalaskolor.se Planeten
Carina Lindström Folker 040-678 33 74 planeten@angdalaskolor.se Planeten
Christina Hogstadius 040-678 33 74 planeten@angdalaskolor.se Planeten
Helena Hallberg 040-678 33 72 jorden@angdalaskolor.se Jorden
Christina Åkesson 040-678 33 72 jorden@angdalaskolor.se Jorden
Linda Hylén 040-678 33 72 stjarnan@angdalaskolor.se Stjärnan
Pia Bergström 040-678 33 72 pia.bergstrom@angdalaskolor.se Stjärnan
Lotta Svensson 040-678 33 72 stjarnan@angdalaskolor.se Stjärnan
Köket / Personal
Namn Kontakt1 Kontakt2 Område
Magnus Holmberg 040-678 33 88 koket.forskola@angdalaskolor.se Köksansvarig, Förskolan
Mantas Sliazas 040-678 33 88 koket.forskola@angdalaskolor.se Köket, Förskolan
Anders Hansson 040-678 33 78 koket.skola@angdalaskolor.se Köksansvarig, Skolan
Jeanette Olsson 040-678 33 78 koket.skola@angdalaskolor.se Köket, Skolan
Sandra Sliaze 040-678 33 78 koket.skola@angdalaskolor.se Köket, Skolan
Gisela Andersson 040-678 33 78 koket.skola@angdalaskolor.se Köket, Skolan
Administration / Personal
Namn Kontakt1 Kontakt2 Område
Elsy Andersson 040-678 33 87 elsy.andersson@angdalaskolor.se Rektor
Robert Rydén 040-678 33 89 robert.ryden@angdalaskolor.se Biträdande rektor
Paul Holm 040-678 33 73 paul.holm@angdalaskolor.se Biträdande rektor
Anna Aspelund 0708-193985 anna.aspelund@angdalaskolor.se Specialpedagog
Alex Nikolaidis 0708-193985 alex.nikolaidis@angdalaskolor.se Specialpedagog
Maura Persson 0708-193985 maura.persson@angdalskolor.se Specialpedagog
Susanne Bergquist susanne.bergquist@angdalaskolor.se Bibliotekarie
Christer Wollin 040-678 33 86 christer.wollin@angdalaskolor.se Vaktmästare
Jenny Mauno 040-459172 jenny.mauno@angdalaskolor.se Kurator
Sofie Enander 040-425655 Sofie.Enander@vellinge.se Studie och yrkesvägledare
Åsa Åbjörnsson 040-459172 asa.abjornsson@angdalaskolor.se Skolpsykolog
Annika Bramsved Jönsson 040-678 33 80 annika.bramsved-jonsson@angdalaskolor.se Skolsköterska
Personal
Namn Kontakt1 Kontakt2 Område
Annika Remmhagen 040-678 33 82 annika.remmhagen@angdalaskolor.se Förskoleklass
Lisa Toft 040-678 33 82 lisa.toft@angdalaskolor.se Förskoleklass
Cecilia Andersson cecilia.andersson@angdalaskolor.se Förskoleklass
Monica Hansell Persson 040-678 33 82 monica.hansell-persson@angdalaskolor.se Förskoleklass
Marika Egle 040-678 33 82 marika.egle@angdalaskolor.se Vikarie Förskoleklass
Linda Nagel 040-678 33 82 linda.nagel@angdalaskolor.se Åk 1
Jenny Malmhagen 040-678 33 82 jenny.malmhagen@angdalaskolor.se åk 1
Camilla Almér 040-678 33 82 camilla.almer@angdalaskolor.se Åk 2
Paula Vallenback 040-678 33 82 paula.vallenback@angdalaskolor.se Åk 2
Ameli Hjertman 040-678 33 82 ameli.hjertman@angdalaskolor.se Åk 3
Christina Persson 040-678 33 82 christina.persson@angdalaskolor.se Åk 3
Emma Rantzén 040-678 33 82 emma.rantzen@angdalaskolor.se Matteresurs F-3
Maria Möllerström 040-678 33 82 maria.mollerstrom@angdalaskolor.se Elevassistent
Susanne Wihlborg 040-678 33 82 suzie.wihlborg@hotmail.com Elevassistent
Sara Granquist 040-678 33 83 sara.granquist@angdalaskolor.se Åk 4
Marita Svärd 040-678 33 83 marita.svard@angdalaskolor.se Åk 4
Ingela Ekelund 040-678 33 83 ingela.ekelund@angdalaskolor.se Åk 5
Bodil Wernquist 040-678 33 83 bodil.wernquist@angdalaskolor.se Åk 5
Pelle Bohm 040-678 33 83 pelle.bohm@angdalaskolor.se Åk 5 och Trä/Metallslöjd
Helena Kondrup Nord 040-678 33 83 helena.kondrup-nord@angdalaskolor.se Åk 6
Emma Molin 040-678 33 83 emma.molin@angdalaskolor.se Åk 6
Caroline Engström Roberts 040-678 33 83 caroline.engstrom-roberts@angdalaskolor.se Eng åk 4-6
Mattias Andersson 040-678 33 81 mattias.andersson@angdalaskolor.se Åk 6 och idrott
Pernilla Bohm 040-678 33 70 pernilla.bohm@angdalaskolor.se Åk 6 Hemkunskap och Engelska
Jesper Ekenberg 040-678 33 83 jesper.ekenberg@angdalaskolor.se Resurs åk 4-6 (föräldraledig)
Micke Larsén 040-678 33 83 micke@mickelarsen.se Musik F-3
Lina Andersson 040 - 678 33 70 lina.andersson@angdalaskolor.se Engelska (föräldraledig)
Stina Rasmusson 040-459171 stina.rasmusson@angdalaskolor.se NO och Matte mentor åk 7
Sebastian Nilsson 040 - 459171 Sebastian.Nilsson@angdalaskolor.se Idrott mentor åk 7
Jonas Terman 040 - 459171 jonas.terman@angdalaskolor.se NO och Matematik mentor åk 7
Friedegard Nihlén 040-459171 friedegard.nihlen@angdalaskolor.se Tyska Mentor åk 7
Maria Brookes 040 - 459171 Maria.Brookes@angdalaskolor.se Matematik
Petra Popper 040-678 33 70 petra.popper@angdalaskolor.se Engelska mentor åk 7
Jakob Järpvall 040-678 33 70 jakob.jarpvall@angdalaskolor.se Svenska mentor åk 8
Robin Ramberg 040-678 33 70 robin.ramberg@angdalaskolor.se SO och Mentor åk 8
Louise Cederquist 040-678 33 79 louise.cederquist@angdalaskolor.se Spanska och Svenska Mentor åk 9
Belen Palm 040-678 33 70 belen.palm@angdalaskolor.se Spanska och mentor åk 9
Christer Wahlqvist christer.dahlqvist@angdalaskolor.se Trä/Metalljslöjd Fredagar
Carin Lundgren 040-678 33 70 carin.lundgren@angdalaskolor.se Textilslöjd
Dennis Ekelund dennis.ekelund@angdalaskolor.se Bild och IKT
Petri Soikkeli 040-678 33 83 petri.soikkeli@angdalaskolor.se Musik
Anette Ranebro-Terman 040-678 33 79 anette.ranebro-terman@angdalaskolor.se Franska, Svenska och mentor åk 9
Sara Rosenquist 040-678 33 77 sara.rosenquist@angdalaskolor.se Mellanfritids
Ann Jeppsson 040-678 33 77 ann.jeppsson@angdalaskolor.se Mellanfritids
Eva Samnegård eva.samnegard@angdalaskolor.se Mellanfritids
Hedwig Tornheden 040-678 33 77 hedwig.tornheden@angdalaskolor.se Mellanfritids
Jenny Sjölander 040-678 33 77 jenny.sjolander@angdalaskolor.se Mellanfritids
Ola Nilsson 040-678 33 77 ola.nilsson@angdalaskolor.se Elevassistent, Storfritids
George Doggart 040-678 33 84 george.doggart@angdalaskolor.se Storfritids
Monica Andersson 040-678 33 84 monica.andersson@angdalaskolor.se Bild 1-5 och Storfritids
Eva Holmberg 040-678 33 84 eva.holmberg@angdalaskolor.se Storfritids
Alexander Noureddineson 040-678 33 84 alexander.noureddineson@angdalaskolor.se Storfritids, elevassistent
Gunilla Stenström 040-6783377 gunilla.dahlgren@angdalaskolor.se Mellanfritids, elevassistent
Personal
Namn Kontakt1 Kontakt2 Område
Anki Hansson 040-678 33 76 manen@angdalaskolor.se Månen
Eva Wiking 040-678 33 76 manen@angdalaskolor.se Månen
Therese Mattsson 040-678 33 76 manen@angdalaskolor.se Månen
Susan Nilsson 040-678 33 76 solen@angdalaskolor.se Solen
Karolin Larsson 040-678 33 76 solen@angdalaskolor.se Solen
Karin Nilsson 040-678 33 76 solen@angdalaskolor.se Solen
Jeanette de Hooge 040-678 33 74 galaxen@angdalaskolor.se Galaxen
Ingrid Nilsson Tilly 040-678 33 74 galaxen@angdalaskolor.se Galaxen
Helen Andersson 040-678 33 74 galaxen@angdalaskolor.se Galaxen
Ingbritt Stand 040-678 33 74 planeten@angdalaskolor.se Planeten
Carina Lindström Folker 040-678 33 74 planeten@angdalaskolor.se Planeten
Christina Hogstadius 040-678 33 74 planeten@angdalaskolor.se Planeten
Helena Hallberg 040-678 33 72 jorden@angdalaskolor.se Jorden
Christina Åkesson 040-678 33 72 jorden@angdalaskolor.se Jorden
Linda Hylén 040-678 33 72 stjarnan@angdalaskolor.se Stjärnan
Pia Bergström 040-678 33 72 pia.bergstrom@angdalaskolor.se Stjärnan
Lotta Svensson 040-678 33 72 stjarnan@angdalaskolor.se Stjärnan
Personal
Namn Kontakt1 Kontakt2 Område
Magnus Holmberg 040-678 33 88 koket.forskola@angdalaskolor.se Köksansvarig, Förskolan
Mantas Sliazas 040-678 33 88 koket.forskola@angdalaskolor.se Köket, Förskolan
Anders Hansson 040-678 33 78 koket.skola@angdalaskolor.se Köksansvarig, Skolan
Jeanette Olsson 040-678 33 78 koket.skola@angdalaskolor.se Köket, Skolan
Sandra Sliaze 040-678 33 78 koket.skola@angdalaskolor.se Köket, Skolan
Gisela Andersson 040-678 33 78 koket.skola@angdalaskolor.se Köket, Skolan
Personal
Namn Kontakt1 Kontakt2 Område
Elsy Andersson 040-678 33 87 elsy.andersson@angdalaskolor.se Rektor
Robert Rydén 040-678 33 89 robert.ryden@angdalaskolor.se Biträdande rektor
Paul Holm 040-678 33 73 paul.holm@angdalaskolor.se Biträdande rektor
Anna Aspelund 0708-193985 anna.aspelund@angdalaskolor.se Specialpedagog
Alex Nikolaidis 0708-193985 alex.nikolaidis@angdalaskolor.se Specialpedagog
Maura Persson 0708-193985 maura.persson@angdalskolor.se Specialpedagog
Susanne Bergquist susanne.bergquist@angdalaskolor.se Bibliotekarie
Christer Wollin 040-678 33 86 christer.wollin@angdalaskolor.se Vaktmästare
Jenny Mauno 040-459172 jenny.mauno@angdalaskolor.se Kurator
Sofie Enander 040-425655 Sofie.Enander@vellinge.se Studie och yrkesvägledare
Åsa Åbjörnsson 040-459172 asa.abjornsson@angdalaskolor.se Skolpsykolog
Annika Bramsved Jönsson 040-678 33 80 annika.bramsved-jonsson@angdalaskolor.se Skolsköterska